25.04.2017
Kilka miesięcy temu w jednym ze swoich wpisów pt. ,,E-sport wkracza na uczelnie wyższe” wskazywałam na kwestie związane z włączeniem w system akademicki przedmiotów z branży e-sportowej, szczególnie pod kątem korzyści, jakie mogą się w związku z tym pojawić zarówno dla strony akademickiej jak i studentów.
Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się informacja, że Międzynarodowa Federacja Sportu Uniwersyteckiego (FISU) i Międzynarodowa Federacja Sportowa (IeSF) podpisały umowę, której celem jest promowanie e-sportu w strukturach FISU, a także poszukiwanie obszarów umożliwiających synergie między tymi podmiotami.
Pierwszym krokiem będzie wsparcie przez IeSf FISU WEB GAMES. Jest to innowacyjny projekt mający na celu zaangażowanie młodzieży uniwersyteckiej przez międzynarodowe konkursy on-line promujące sport, wiedzę, rozrywkę, edukację, sztukę i kulturę na całym świecie. IeSF będzie dzielić się wiedzą z zakresu funkcjonowania e-sportu, a także wspierać tworzenie zasad i przepisów zgodnych z wytycznymi FISU.
FISU WEB GAMES obejmuje trzy obszary działalności: konkursy e-sportowe, zajęcia akademickie w obszarze e-sportu oraz tworzenie rozwiązań, które będą sprzyjać rozwojowi innowacyjnych produktów i usług oraz pomogą odkryć kolejne e-sportowe talenty.
Uniwersytecka Liga E-sportu zamierza dotrzeć do wszystkich swoich 170 krajowych członków. W planach jest rozgrywanie rundy kwalifikacyjnej on-line do kolejnych konkursów za pomocą specjalnej platformy. Eliminacje będą rozgrywane jednocześnie i transmitowane na żywo np. na arenach sportowych.
FISU jest światową federacją sportu uniwersyteckiego i zaliczana jest do jednej z najstarszych sportowych federacji na świecie (1949r.). Organizowane przez nią wydarzenia sportowe to współzawodnictwo sportowe w ponad 50 dyscyplinach. FISU koncentruje się nie tylko na promowaniu współzawodnictwa uniwersyteckiego, ale także na promowaniu sportu w świecie akademickim i na rozwijaniu sportu jako jednego z głównych elementów systemu edukacji.
Coraz więcej międzynarodowych federacji sportowych dostrzega potencjał e-sportu, a podjęcie w tym zakresie działań przez dwa znaczące podmioty świadczy o globalnym wymiarze akademickiego e-sportu i konkretnych działaniach edukacyjnych wspierających osoby, które planują związać się z branżą e-sportu. W Polsce czekamy na nowelizację ustawy o sporcie, która rozszerzy definicję sportu o aktywność intelektualną, a tym samym umożliwi uwzględnienie w regulacji kategorii sportów elektronicznych. Miejmy nadzieję, że niedługo zmieni się także w tym temacie stanowisko Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
Organizacje sportowe
29.08.2024
Organizacje sportowe
28.06.2024
Organizacje sportowe
26.04.2024
Portal milldyvax.com powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności milldyvax.com Sp. z o.o.