20.01.2017
Jak możemy wyczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MSiT, w załączniku do strony o projekcie ustawy o zmianie ustawy o sporcie odnotowano łącznie 26 uzgodnień, konsultacji publicznych, opinii, czy zgłoszeń zainteresowania pracami nad projektem. Ponieważ środowisko sportowe wykazało w ten sposób duże zainteresowanie pracami, w dzisiejszym blogu zastanówmy się, co przed nami w najbliższym czasie. O wszystkim można przeczytać w Uchwale Rady Ministrów – Regulamin pracy Rady Ministrów.
Organ wnioskujący, czyli w tym przypadku MSiT, po tym jak w wyznaczonym terminie zostaną mu przedstawione stanowiska wynikające z uzgodnień, konsultacji publicznych lub opiniowania - zajmuje stanowisko wobec: uwag zgłoszonych w ramach uzgodnień projektu dokumentu rządowego, uwag zgłoszonych w opinii o zgodności projektu z prawem Unii Europejskiej, opinii Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów, opinii innych podmiotów, do których skierował projekt dokumentu rządowego do zaopiniowania.
Organ wnioskujący może zorganizować konferencję uzgodnieniową, jeżeli uzna, że jej przeprowadzenie przyczyni się do właściwego prowadzenia uzgodnień lub opiniowania projektu dokumentu rządowego, w szczególności w przypadku zgłoszenia do projektu licznych uwag.
Następnie organ wnioskujący dokonuje zmian w tekście projektu dokumentu rządowego na podstawie przedstawionych stanowisk oraz ustaleń dotychczas przyjętych w toku uzgodnień, konsultacji publicznych lub opiniowania projektu. W przypadku wprowadzenia istotnych zmian, zmieniony projekt dokumentu rządowego organ wnioskujący przedstawia podmiotom, którym przekazał projekt do zaopiniowania, oraz podmiotom, do których skierował projekt w celu przedstawienia stanowiska w ramach konsultacji publicznych.
Organ wnioskujący sporządza raport z konsultacji obejmujący:
1) omówienie wyników przeprowadzonych konsultacji publicznych i opiniowania;
2) przedstawienie wyników zasięgnięcia opinii, dokonania konsultacji albo uzgodnienia projektu z właściwymi organami i instytucjami Unii Europejskiej,
3) wskazanie podmiotów, które zgłosiły zainteresowanie pracami nad projektem w trybie przepisów o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, wraz ze wskazaniem kolejności dokonania zgłoszeń albo informację o ich braku.
Następnie projekt jest przekazywany do Stałego Komitetu Rady Ministrów. Po rozpatrzeniu przez komisję prawniczą, kierowany jest do rozpatrzenia przez Radę Ministrów. Kolejny etap to sporządzenie projektu ustawy na podstawie założeń projektu ustawy. Dopiero wówczas następuje skierowanie takiego projektu do Sejmu celem dalszego procedowania.
17.10.2024
09.08.2024
05.04.2024
27.03.2024
15.02.2024
Portal milldyvax.com powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności milldyvax.com Sp. z o.o.