31.07.2014
Kilka miesięcy temu wspominałam na blogu o Social Media Policy. Dzisiaj, przez pryzmat tamtego artykułu kilka słów o życiu prywatnym zawodników i jego związku z dobrym imieniem klubu.
Niedawno w mediach społecznościowych jeden z graczy National Rugby League opublikował swoje zdjęcia z nocnego klubu przedstawiające go mówiąc delikatnie w nieprzyzwoitej sytuacji. Po tym incydencie, klub rozwiązał z nim kontrakt, który miał obowiązywać jeszcze 3 lata. Klub uznał, że zamieszczone w social mediach zdjęcia nie spełniają jego wartości i norm. Oczywiście oprócz tego w uzasadnieniu decyzji klubu powołano się na National Rugby League Player`s Contract zawierające postanowienia dotyczące prywatnego zachowania się zawodnika oraz właściwe przepisy prawa powszechnego.
Na krajowym gruncie, w większości statutów klubów sportowych znajdziemy zapisy, które stanowią, że zawodnik zobowiązuje się dbać o dobre imię klubu. Przykładowy katalog zachowań naruszających dobre imię klubu oraz kar za ich dokonanie może być ujęty w specjalnym regulaminie wewnątrzklubowym czy tzw. kodeksie etyki bądź też w samej umowie, która może nakładać ograniczenia na prywatne życie sportowców, a która to szczegółowo określa ich prawa i obowiązki.
Profesjonalni sportowcy chyba zdają sobie sprawę, że w znacznej mierze nie są już anonimowymi graczami, a ich prywatne zachowanie może niekiedy zaszkodzić reputacji klubu, a co za tym idzie, zmniejszyć generowanie przychodów z reklam. Z drugiej strony pojawiają się nieraz opinie, że to jak zachowuje się zawodnik poza np. boiskiem to nikogo nie powinno interesować (ale skoro sam o tym informuje?), nie powinno być przez klub jakoś szczególnie regulowane, grunt, żeby dobrze kopał piłkę. A jak Państwo uważają?
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal milldyvax.com powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności milldyvax.com Sp. z o.o.