22.04.2015
Pokazy freestyle football przypuszczalnie większości osób kojarzą się z uatrakcyjnieniem imprez sportowych. Przed ich rozpoczęciem lub w przerwach między zawodami widzowie mogą podziwiać niesamowite akrobacje, triki z piłką w roli głównej. Dzisiaj chciałabym zwrócić uwagę Czytelników właśnie na ten specyficzny, hybrydowy rodzaj aktywności fizycznej.
Łączy on w sobie pewne elementy akrobatyki sportowej i tańca i na pewno wymaga od osoby jej się podejmującej bardzo dobrej koordynacji ruchowej i giętkości ciała. Powszechnie uznaje się, że freestyle football jest ,,mieszanką” sztuki - polega na wykonaniu układów choreograficznych w rytm muzyki z grą w piłkę i sportem - uczestnicy konkurują ze sobą w ponad trzyminutowej walce ocenianej przez sędziów pod kątem stylu, kreatywności i trudności technicznych.
Szacuje się, że na całym świecie jest ponad 4000 sportowców freestyle football w ponad 90 krajach, a liczba widzów/kibiców przekroczyła 400 mln. W Polsce freestyle football staje się coraz bardziej popularny. Powstała nawet akademia freestyle football, która jest jedyną oficjalną szkółką piłkarską w Polsce z programem nauki freestyle football oraz Polska Federacja Freestyle Football - Polish Freestyle Football Association (oficjalnie powołana 2010 r.). Nasi zawodnicy natomiast znajdują się światowej czołówce, z czego trzech Polaków jest w pierwszej dziesiątce światowego rankingu Freestyle Football Federation (F3) - organizacji utworzonej w Wielkiej Brytanii.
Freestyle football dla jednych będzie po prostu dobrą zabawą, sposobem na spędzenie wolnego czasu, porównywalną do jazdy na rowerze, dla drugich (podchodzących do tego w sposób bardziej profesjonalny i ambitny), którzy opanują precyzyjnie różnego rodzaju techniki, wykażą się kreatywnością być może sposobem na zarobienie pieniędzy (występy i pokazy podczas różnego rodzaju eventów), a czas pokaże w jakim kierunku będzie się rozwijać jako dyscyplina sportu. Biorąc jednak pod uwagę m.in. jego rosnącą popularność, coraz większe zaangażowanie sponsorów nie można wykluczyć, że w przyszłości freestyle football nie stanie się jedną z dyscyplin olimpijskich.
A jaka jest Państwa opinia na temat freestyle football? Czy uważają Państwo, że powinien zostać odrębną dyscypliną sportu, czy może na przykład zostać włączony do akrobatyki sportowej?
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal milldyvax.com powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności milldyvax.com Sp. z o.o.