13.06.2014
11 goli w trzech pierwszych meczach to dotychczasowy bilans bramkowy brazylijskiego Mundialu. A bramek mogło być jeszcze więcej, bowiem prowadzący mecz Meksyku z Kamerunem Wilmar Roldan - sędzia z Kolumbii nie uznał aż trzech prawidłowych trafień w światło bramki, dwóch dla Meksyku i jednej dla Kamerunu. Sprawiedliwości stało się zadość, bo Meksyk wygrał 1:0, ale kac pozostał.
Lepiej spisał się włoski arbiter Nicola Rizzoli w meczu Holandii z Hiszpanią, choć też popełnił „babola”. Holendrzy wygrali 5:1, co bez wątpienia będzie jednym z największych wydarzeń tych mistrzostw, bo choć wygrana wicemistrzów globu z mistrzami świata i dwukrotnymi mistrzami Europy nie jest niespodzianką, to jej rozmiar owszem, ale wracając do błędu sędziego, to uznał on gola Stefana De Vrija, podczas gdy właśnie w tej akcji Robin Van Persie faulował wyskoku w „piątce” bramkarza Ikera Casillasa.
Rizzoli popełnił jeszcze jeden błąd, bowiem nie pokazał żółtej kartki nurkującemu w polu karnym Fernando Torresowi. Na szczęście nie podyktował karnego dla Hiszpanii w tej sytuacji. Przypomnę, że w meczu inauguracyjnym sędzia z Japonii dał się nabrać na trick Freda, który nie był popychany przez Dejana Lovrena i padł w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Neymar.
Oczywiście FIFA za pośrednictwem produkcji telewizyjnej chwali się technologią goal-line i przy wielu powtórkach bramek widać obraz z tego systemu, który może się przydać do oceny czy gol został zdobyty prawidłowo. Na razie jeszcze goal-line o tym nie przesądził, bo nie było okazji, ale moim zdaniem jedno jest nieuniknione patrząc np. na nieuznane gole w meczu Meksyku z Kamerunem, to wprowadzenie powtórek wideo w najbliższej przyszłości. Bramki padały prawidłowo, a sędzia gwizdał spalonego. Oby powtórki zostały wprowadzone, bo żyjemy w XXI wieku i choć na dużych imprezach są konieczne, a może zrobić coś na kształt siatkarskiego challenge`u i dać trenerom np. możliwość skorzystania z dwóch powtórek w jednej połowie, a co Państwo na to?
12.12.2024
04.12.2024
26.11.2024
20.11.2024
23.10.2024
Portal milldyvax.com powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności milldyvax.com Sp. z o.o.